ادویه های ممنوع در دوران بارداری

[ad_1]

ادویه 

ادویه نیز مانند سبزیجات نقشی مهم در پخت و پز دارد.

ادویه به ریشه، سبزیجات و موادی گفته می شود که به غذا افزوده می شود تا طعم آن را تغییر دهد. ادویه نه تنها برای طعم دادن بلکه برای تغییر رنگ نیز استفاده میشوند.

ادویه های مجاز در دوران بارداری

زردچوبه

زردچوبه در دوران بارداری بسیار مفید است. این ماده خاصیت مسکن و کاهش مشکلات پوستی دارد. این ماده طبیعی از آسیب های الکل، مواد شیمیایی و قرص ها به کبد جلوگیری می کند. همچنین باعث کاهش استرس می شود. روزانه می توانید تا هشت گرم زردچوبه مصرف کنید. 

زردچوبه و بارداری

زنجبیل

زنجبیل برای درمان حالت تهوع بارداری و استفراغ در دوران بارداری مفید است. برای درمان حالت تهوع می توانید روزی یک گرم زنجبیل به مدت چهار روز متوالی مصرف کنید. مطالعات نشان می دهد این ماده باعث درمان حالت تهوع شود.

زنجبیل و بارداری

فلفل سیاه

فلفل سیاه منبعی غنی از کروم است که برای خانم باردار مورد نیاز است. مقدار کم کروم باعث افزایش قند خون و کلسترول می شود که باعث دیابت و بیماری های قلبی می شود. مطالعات نشان می دهد دیابت ناشی از بارداری را می توان با مصرف مرتب کروم کاهش داد. مقدار مناسب فلفل سیاه در روز سی میکروگرم می باشد.

فلفل سیاه و بارداری

هل

می توانید چای هل در دوران بارداری مصرف کنید. این ماده به کاهش حالت تهوع کمک میکند.

هل و بارداری

جعفری

جعفری تازه غنی از فولات است. خانم باردار به فولات برای رشد مغز، تقسیم سلولی و سنتز دی ان آ نیاز دارد. مقدار مناسب فولات در رژیم غذایی برای جلوگیری از نقص لوله عصبی لازم است.

جعفری و بارداری

ادویه های ممنوع در دوران بارداری

شنبلیله

دانه های شنبلیله باعث تحریک رحم می شوند بنابراین برای خانم باردار ممنوع می باشد. همچنین مصرف دانه های شنبلیله باعث استفراغ، نفخ و اسهال می شود. مقدار زیاد این ماده باعث عقب ماندگی جنین می شود.

شنبلیله و بارداری

انقوزه

از مصرف این ماده در دوران بارداری اجتناب کنید زیرا باعث سقط جنین می شود. همچنین این ماده برای جلوگیری از بارداری مصرف می شود و باعث کم خونی می شود.

انقوزه و بارداری

سیر

سیر حاوی مواد سمی می باشد به همین دلیل در بارداری توصیه نمی شود. همچنین اگر به مقدار زیاد مصرف شود باعث سوزش معده و خونریزی می شود.

سیر و بارداری

گلپر

گلپر باعث رقیق شدن خون می شود به همین دلیل در دوران بارداری توصیه نمی شود.

گلپر و بارداری

نعناع

چای نعناع باعث شل شدن رحم و سقط جنین می شود. همچنین روغن نعناع در دوران بارداری باعث شروع خونریزی می شود بنابراین بهتر است پیش از مصرف هر گونه نعناع مراقب باشید. 

 

نعناع و بارداری

در انتها امیدوارم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات مورد نیاز را کسب کرده باشید. برای بدست آوردن اطلاعات درباره سایر مواد غذایی به شما پیشنهاد می دهم که مقاله ” بسته کامل آموزشی تغذیه دوران بارداری” را مطالعه کنید.

منبع: http://www.momjunction.com/articles/spices-to-eat-and-avoid-during-pregnancy_00339319/#gref

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *