علایم تخمک گذاری از روی دهانه رحم

[ad_1]

علایم  تخمک گذاری از روی دهانه رحم

اگر نشانه های باروری شما واضح باشد- شما مخاط بارور که منجر به تخمک گذاری می شود تولید کنید و تغییر درجه حرارت پایدار که تخمک گذاری را تایید کند داشته باشید- نیازی به بررسی مخاط دهانه رحم نیست. اما اگر ابهام وجود داشته باشد، مخاط دهانه رحم اطلاعات خوبی  به شما می دهد.

تغییرات دهانه رحم در زمان تخمک گذاری

با نزدیک شدن به زمان تخمک گذاری، دهانه رحم شما نرم، بالا، باز و مرطوب خواهد شد. پس از تخمک گذاری ( آشنایی بیشتر با دوران تخمک گذاری زنان)، این نشانه ها معکوس می شوند و دهانه رحم، سفت، بسته و خشک می شود.

چگونگی بررسی دهانه رحم

ممکن است به نظر آسان باشد، اما اکثر زنان با لمس دهانه رحم خود آشنا نیستند و هنگامی که این کار را انجام می دهند، دقیقا نمی دانند چه حسی باید داشته باشند. برای بررسی دهانه رحم، انگشت تمیز و میانی خود را تا وسط وارد واژن کنید. توجه کنید هنگامی که دهانه رحم را لمس می کنید چه حسی دارید. درست قبل از تخمک گذاری ممکن است مانند احساس لب های شما باشد. بعد از تخمک گذاری، مانند نوک بینی شما سخت تر خواهد شد.

توجه کنید:

حتی اگر دهانه رحم خود را بررسی کنید، هنوز هم باید دو نشانه تخمک گذاری اولیه را بررسی کنید:

  • دمای پایه بدن
  •  مخاط دهانه رحم

–  این به این معنی است که هر روز صبح، قبل از اینکه بیدار شوید و بعد از اینکه حداقل سه ساعت خواب بدون وقفه داشته باشید، درجه حرارت خود را بررسی کنید.

– اگر تخمک گذاری کرده اید، دمای بدن به سرعت بالا می رود. این دما 12 تا 16 روز بالا می ماند، تا زمانی که پریود شوید.

– اما تغییر درجه حرارت به شما زمان تخمک گذاری را نمی گوید. بنابراین ملاحظه تغییرات مخاط بهترین راه است

نکته: پس از گذشت دوره پریودی، احتمالا چند روز خشکی را تجربه خواهید کرد، و بعد از آن افزایش رطوبت و کشش و لیزی مخاط را مشاهده می کنید. این زمان، درست قبل از تخمک گذاری است، زمانی که مقاربت به احتمال زیاد منجر به بارداری می شود.

تهیه و تنظیم: گروه سلامت اوماامتیاز مطلب: 100%


100


[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *